Biotin Şampuan

Biotin Nedir?

Zayıflamış, incelmiş saçları ve tırnakları güçlendiren H vitaminine biotin denilmektedir. Aslında B Vitamini olan Biotin Almanca saç ve cilt kelimelerinin baş harflerinin H olmasından yola çıkarak H Vitamini olarak adlandırılmıştır. Biotin saç tellerini kalınlaştırır, saçları canlandırır ve saç dökülmelerine karşı etkilidir. Bunların yanı sıra saçları hızlı uzamayan kişiler biotin kullanımı ile bu durumu normale döndürebilirler. Saçlarda zamanla oluşan kırlaşmanın gecikmesine yardımcı olur.
 

Biotin Şampuan Ne işe Yarar?
 

Biotin, başta cilt, saç ve tırnak yapısı olmak üzere birçok dokunun oluşumu sırasında görev aldığı bilinen biotin vücutta farklı metabolizmaların işleyişi için ihtiyaç duyulan bir vitamindir. B Vitamini çeşitlerinden biri olan biotin halk arasında saç vitamini olarak da bilinmektedir ki saç üzerinde birçok yararlı etkiye sahiptir. dp Daily Perfection şampuanlarının tamamı biotin’le desteklenmiştir. Evde kendi kendinize yapacağınız saç bakımını en etkili şekilde destekler.

biotin şampuan dp daily perfection
 

Biotinin Faydaları Nelerdir?
 

dp Daily Perfection Şampuan, içerisinde bulunan Biotin ile saç tellerinin kalınlaşması, zayıf saçların onarımı, ısıl işlemler sonucu zarar görmüş saçların onarımı gibi noktalarda etkili bir besleyici ve saç kırıklarının olması, saç dökülmesi, saçlarda zamanla oluşan kırlaşmanın gecikmesi gibi noktalarda da etkili bir onarıcıdır.

Biotin, saç tellerini kalınlaştırır ve hacim sağlar. 

Biotin, zayıflamış saçları onarır ve sağlıklı yapısına kavuşturur. 

Biotin, saç kırıklarının oluşmasını engeller. 

Biotin, fön, maşa gibi ısıl işlemler sonucu zarar gören saçları onarır. 

Biotin, saç dökülmelerine karşı son derece etkilidir. Saç dökülmelerini azaltır ve zamanla durmasını sağlar. 

Biotin, saçlarda zamanla oluşan kırlaşmanın gecikmesine yardımcı olur.

Kimler biotin içeren şampuan kullanmalı?

 

Saç tellerim çok ince nasıl kalınlaştırabilirim?

Saçlarıma nasıl hacim kazandırabilirim?

Saçlarım fön, maşa sonucu zarar gördü ne yapmalıyım?

Saçlarım dökülüyor ne yapmalıyım?

Saç kırlaşması problemini nasıl çözebilirim? 

Biotin, bu ve bunun gibi birçok sorunun cevabıdır. dp Daily Perfection şampuanlarının tamamı Biotin’le desteklenmiş özel içeriği ile bu şikayetlerin minimuma inmesine katkı sağlar.