Keratin Şampuan

Keratin Nedir ve Faydaları Nelerdir ? 

Keratin her insanın derisinde, tırnaklarında, dişlerinde ve özellikle saçlarında bulunan temel bir maddedir. 

Saçlara keratinli bakım yapılmasının temel nedeni, zaten saç yapısının da temelini oluşturan öğenin keratin olmasından dolayı yıpranmış, incelmiş, bakımsız görünen, sağlığını tamamen kaybetmiş saçlara bu temel proteini uygulayarak yıpranmış kısımları keratin dolgusuyla canlandırmaktır. Keratin uygulanan saçlar, yapılan bakımdan sonra hem daha ışıltılı, hem daha gür hem de daha hacimli ve hoş bir yapıya bürünebilmektedirler. 

Keratin dayanıklılığı arttırmaya yardımcı olur. Saçlarımıza çeşitli işlemler uyguladıkça örneğin; sürekli boya yaptırmak, saç rengini açtırmak ve sürekli fön, maşa, düzleştirici gibi işlemler, saçta doğal olarak bulunan keratin miktarının azalmasına neden olur. Saçın canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan keratin proteini bu gibi durumlar nedeniyle azalmaya başladıkça saçlarımız birbirine çok daha kolay dolaşmaya, mat ve kuru gözükmeye başlar. Keratin bu gibi olumsuz durumlara karşı çözüm sunar.

dp Daily Perfection Profesyonel Bakım Şampuanlarının tamamı doğal keratin içerir. dp Daily Perfection şampuanlarını kullanarak siz de ekstra bir bakıma ihtiyaç duymaksınız saçlarınızı onarın, sağlıklı ve canlı saçlara sahip olun. İçeriğindeki vitaminlerle saçlarınızı beslemiş olmanızın yanında, her bir çeşitteki farklı protein ve destekleyici doğal maddelerle keratin etkisini de saçlarınızda iki kat daha fazla hissedin.

dp Daily Perfection Keratin Şampuan, tuz içermeyen özel formülüyle saç derisini ve saçı yıpratmadan temizler. İçerisinde bulunan Biotin ile saç tellerinin kalınlaşması, zayıf saçların onarımı, ısıl işlemler sonucu zarar görmüş saçların onarımı gibi noktalarda etkili bir besleyici ve saç kırıklarının engellemesi noktasında da etkili bir onarıcıdır. İçerdiği keratin ile yıpranmış, incelmiş, bakımsız görünen saçlara bu temel protein keratini uygulayarak yıpranmış kısımları canlandırır.

 

  • Keratin, saçlara uygulandıktan sonra saçların hem daha ışıltılı, hem daha gür hem de daha hacimli ve hoş bir yapıya bürünmesine katkı sağlar.
  • Keratin, saçlarınızın dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olur. 
  • Keratin, ısıl işlemler sonucu oluşan tahribatların onarılması ve önlenmesinde büyük rol oynar.
  • Keratin, sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar.

 

Keratin Şampuan Nasıl Kullanılır?
 

dp Daily Perfection keratin şampuanlar gündelik kullanımlar ve tüm saç tipleri için uygundur. Kullanım şekli standart özelliklerdeki bir şampuan ile herhangi bir farklılık göstermemektedir. Su ile ıslatılmış saça kişisel tercihe bağlı olacak şekilde 2 ya da 3 sefer uygulanıp her köpürtme işlemi ardından bol su ile durulanarak kullanılabilir.